web analytics

Akünün boşalması veya bitmesi,  her an başımıza gelebilecek bir durum. işten çıktınız eve gideceksiniz. Arabanıza binip marşa bastığınızda geç çalışma vaziyeti ile karşılaşıyor ve bu vaziyeti sık yaşıyorsanız arabanızın aküsünde bir problem var demektir. Araç kontağını çevirdiğinizde boğuk ve uzun müddet sesli olarak çalışıyorsa, gösterge ışıkları yanmıyor veya yanıp yanıp sönüyor ise bir süre kullandıktan sonra araç stop etmeye başladıysa aracınızın aküsü bitiyor demektir.

Akünün Boşalması Veya Bitmesi
Akünün Boşalması Veya Bitmesi

Akünün Boşalması Veya Bitmesi Neden Olur?

● Araç çok uzun süre çalıştırılmadığında,

● Far ve iç lambalar açık unutulduğunda,

●Müzik sistemi açık bırakıldığında, araç sabit konumdayken çok uzun süre müzik dinlendiğinde akü boşalabilir.

● Akünün ömrü bittiğinde ise akü tamamıyla bitebilir.

Akü artık tamam demişse şoklama ile kendisine getirme pek mümkün değildir.

Ne Yapmalı?

Yola çıkmadan akünün bittiğini veya boşaldığını arabanız çalışmadığında fark edebilirsiniz veyahut yoldayken akünüz bitebilir. Böyle bir vaziyette etrafınızdan yardım alarak, birkaç kişiyle aracı arkadan iterek ve motoru vurdurarak çalıştırabilirsiniz. Başka bir hal çaresi da, başka bir araçtan yardım alarak aracınızın aküsüne destek yapmanız olabilir. Bunun için akü kablolarına ihtiyacınız olacaktır. Aracınızda akü kabloları bulundurmanızda yarar var. Aracınızı çalıştırdıktan sonra en yakın servise gittikçe akünüze baktırmanız, bittiyse aracınıza yeni aküsünü taktırmanız gerekir.

Şayet bir kasko sigortanız varsa bu gibi vaziyetlerde sigorta şirketinizin size sunacağı yol yardım hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Bütçenize en uygun sigorta önerilerini sigorta işlemleri yapan firmalar aracılığıyla yapabilirsiniz. Bu şirketler sizin durumunuza göre hazırladıkları paketlerle sizlerin ihtiyacına göre sigorta yapabilmektedirler. Sigorta yaptırırken daha sağlıklı sonuç almak için

Call Now ButtonHemen Arayın